فیلم های ویژه

در سه هفته، ما می دانیم که آیا DGA به خطوط پیکت برخورد می کند یا خیر. تا آن زمان، بیایید به این موضوع بپردازیم که آنها برای چه می جنگند.

در حالی که به هفته سوم اعتصاب نویسندگان می رویم، انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) با AMPTP پشت میز می نشیند و در حال مذاکره برای معامله ای است که می تواند به همه در صنعت فیلم کمک کند. اگر DGA و AMPTP نتوانند به توافق برسند، آنگاه DGA برای اولین بار در 36 سال گذشته به خطوط اعتصاب خواهد رسید (اما تاک ما می گوید که ممکن است یک معامله در دسترس باشد).

معامله DGA در این مرحله حیاتی است. در حالی که DGA دقیقاً برای چیزهایی مشابه WGA نمی‌جنگد، آنها AMPTP را برای افزایش باقیمانده‌های بین‌المللی، ارائه آزادی‌های خلاقانه‌تر در مجموعه و افزایش دستمزدها قوی می‌کنند. اگر DGA به توافق برسد، WGA اهرم بیشتری برای دستیابی به توافق خواهد داشت.

اما معامله ای که DGA برای آن می جنگد چیست؟

جان آونت، رئیس کمیته DGA و تاد هالند و کارن گاویولا، رئیس‌های مشترک، آنچه را که برای محافظت از کارگردانان می‌جنگند، در فهرستی مشخص کردند. آن اولویت ها عبارتند از:

  • افزایش دستمزدها باعث افزایش تورم می شود

  • حفظ قدرت و پایداری برنامه های بازنشستگی و مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی ما

  • مذاکره درباره افزایش‌ها و تغییرات ساختاری معنی‌دار برای پخش فرمول‌های باقی‌مانده که رشد جهانی مخاطبان را به حساب می‌آورند.

  • حفاظت از نقش و چشم انداز مدیران

  • حفاظت از حوزه قضایی ما در مورد پروژه هایی که در خارج از کشور برای مخاطبان آمریکایی تولید می شوند

  • بهبود ایمنی در مجموعه با گسترش و تشویق آموزش و رسیدگی به روزهای کاری طولانی

  • افزایش تنوع، برابری، و شمول و تقویت صدای افراد کم نمایندگی

  • به دنبال تیم کارگردانی کامل – دستیاران کارگردان، UPM ها، معاونان کارگردان و مدیران صحنه – که هر تولید را با سخت کوشی و حرفه ای بودن خود حفظ می کنند.

این انجمن متشکل از 80 عضو انجمن در ژانرها، قالب‌ها و مکان‌های جغرافیایی است که در حال مذاکره درباره حقوق خلاقانه جداگانه و موضوعات خلاقانه نامشخص هستند.

اکنون که می‌دانید DGA برای چه چیزی می‌جنگد، بیایید به این بپردازیم که معامله برای DGA چگونه می‌تواند باشد و چگونه بر صنعت، از جمله اعتصاب WGA در حال انجام، تأثیر می‌گذارد.

دنیلز در صحنه فیلمبرداری «همه چیز همه جا همه در یک زمان»اعتبار: A24

DGA Fighting برای چیست؟

اگرچه قبلاً در بالا اشاره کردم که DGA برای چه چیزی می‌جنگد، به همین دلیل است که آنها در برابر خواسته‌های خود محکم ایستاده‌اند و چگونه می‌تواند به مذاکرات WGA و SAG-AFTRA کمک کند. بیایید وارد آن شویم:

افزایش دستمزد

کمیته مذاکره می‌گوید که خواهان افزایش دستمزد است که «به تورم رسیدگی کند» که رویکرد WGA نبود. به جای موافقت با افزایش دو تا سه درصدی دستمزد در سال، WGA افزایش شش درصدی را در سال اول و افزایش پنج درصدی را در سال دوم و سوم پیشنهاد کرد.

از آنجایی که تورم در حال افزایش است، این سوال برای بسیاری تعجب آور نیست. پوکجاناتان هندل گزارش می دهد که تورم ملی در چند سال گذشته 7 درصد و 6.5 درصد و در سال 2023 5 درصد افزایش یافته است. هندل تعجب خود را از اینکه WGA درخواست افزایش 10 درصدی دستمزدها را با توجه به شرایط کنونی نکرده است، بیان می کند. وضعیت اقتصاد

درخواست رام WGA تعجب آور اما واقع بینانه است. آنها به سادگی چیزی را می خواهند که همه ما می خواهیم: دستمزد قابل زندگی.

موضوع کلیدی که به کار، در دسترس بودن و معیشت نویسندگان در صنعت آسیب می زند، اتاق های کوچک است.

‘خرس’اعتبار: FX

بازنشستگی و سلامت

DGA اعلام کرد که می خواهد از “قدرت و پایداری” طرح های سود صنفی اطمینان حاصل کند. این به معنای مشارکت بیشتر کارفرمایان و افزایش دستمزد برای کمک به برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی و حقوق بازنشستگی است که از مدیران در طول حرفه‌شان حمایت می‌کند.

“تد لاسو”اعتبار: اپل تی وی+

جریان باقیمانده

این جایی است که DGA، WGA، و SAG-AFTRA بیشترین تلاش خود را انجام می دهند و دلیل خوبی هم دارد.

لسلی لینکا گلاتر، رئیس DGA گفت که این انجمن خواهان «افزایش» و «ساختاری» باقی مانده است. [formula] تغییر می کند.» در حال حاضر، باقیمانده‌های پخش جریانی به عنوان یک پرداخت سالانه پرداخت می‌شود که به‌عنوان پایه باقیمانده x ضریب مشترک x درصد سال نمایشگاه محاسبه می‌شود. این روش برای همه کسانی که روی تولیدات کار می کنند کار می کند.

مشکل این است که سرویس‌های استریم با داده‌های خود شفاف نیستند، بنابراین مردم چگونه می‌دانند آنچه در باقیمانده‌ها دریافت می‌کنند منصفانه است؟

افزایش پخش جریانی باقیمانده فضایی برای بهبود دارد و شفافیت یک عامل کلیدی در اینجا است.

اگر کارگردانی هستید که روی پروژه‌ای کار می‌کنید که تعداد مشترکان سرویس پخش را در همه جا بالا می‌برد تا آنها بتوانند نمایشی را که شما در ساخت آن کمک کردید تماشا کنند، آیا نباید چیزی را به عنوان پاداش تلاش‌هایتان پس بگیرید؟ من فکر می کنم همه ما می گوییم بله، اما بسیاری از شرکت ها این کار را انجام نمی دهند. در عوض، آنها به ایالات متحده و کانادا نگاه می کنند تا ببینند یک پروژه چگونه عمل می کند، و این تنها کسری از باقی مانده های ضعیفی است که قبلاً به همه فیلمسازان داده شده است.

بخش عظیمی از مخاطبان این سرویس‌های پخش نادیده گرفته می‌شوند، بنابراین یک شرکت مجبور نیست به درستی به خلاقیت‌های پشت موفقیت یک فیلم یا سریال تلویزیونی پرداخت کند.

BTS در “بریجرتون”اعتبار: نتفلیکس

هندل می نویسد: «از آنجایی که رشد داخلی برای نتفلیکس و سایر استریمرها متوقف می شود، خارجی ها به بازار رشد تبدیل شده اند. DGA و سایر اصناف می‌خواهند که این موضوع در نظر گرفته شود، در حالی که شرکت‌ها مخالفت می‌کنند که هزینه‌های اشتراک در بسیاری از مناطق کمتر از ایالات متحده است – گاهی اوقات بسیار پایین‌تر، مانند Netflix در هند، که از کمتر از ۲ دلار در ماه شروع می‌شود. در واقع، در ماه فوریه، این شرکت کاهش قیمت در بیش از 30 کشور جهان.”

این افزایش در جریان باقیمانده می تواند منعکس کننده افزایش دستمزدهای اساسی باشد و در عین حال به افرادی که در هیچ پروژه ای کار نمی کنند نیز کمک کند – مبارزه ای که می تواند به WGA و SAG-AFTRA کمک کند تا باقیمانده های مناسبی را دریافت کنند که می توانند در بین مشاغل به جای کار کردن، زندگی کنند. درایورهای پست میت یا در استارباکس محلی شما.

برای ارائه مثالی از نحوه عملکرد این باقیمانده ها در حال حاضر، تیم پشتیبان است چهار شنبه، یک بمب بین المللی از یک برنامه تلویزیونی، به اندازه آن برنامه های ناشناخته ای که هیچ کس درباره آنها صحبت نمی کند، دستمزد دریافت می کند. مهم نیست که یک نمایش موفق باشد یا نه. ما حتی نمی دانیم که آیا یک نمایش موفق است یا نه زیرا سرویس های پخش داده محور داده های خود را با صنعت به اشتراک نمی گذارند.

به جای شفافیت، DGA در حال نبردی است که می‌داند می‌تواند برنده شود: تغییر فرمول باقی‌مانده.

تیم برتون در صحنه فیلمبرداری «چهارشنبه»اعتبار: نتفلیکس

حفاظت از دید خلاق

“حفاظت از نقش و دیدگاه کارگردانان” می تواند به معنای بسیاری باشد. از داستان‌های مبتنی بر داده گرفته تا دوربین‌های تایید شده و نرم‌افزار ویرایش، کارگردان‌ها در تلاش هستند تا کنترل خلاقانه‌ای در صحنه فیلم‌برداری داشته باشند تا بتوانند چیزی جدید و هیجان‌انگیز بسازند نه همان رسانه‌ای که بارها و بارها دیده‌ایم.

مهمتر از همه، این موضوع می تواند مستقیماً به چهره بالقوه هوش مصنوعی اشاره کند. مانند تقریباً هر صنعت، هوش مصنوعی پتانسیل خود را برای انجام کارهای باورنکردنی نشان داده است و انتظار می‌رود این تلاش‌ها با گذشت زمان ادامه یابد. با این حال، جای نگرانی زیادی وجود دارد.

هوش مصنوعی مشاغل نویسندگان را به طور کامل تصاحب کرده است و به جای یک ابزار، به راه حلی برای یک مشکل ناموجود تبدیل شده است. فیلمبرداران، تدوین‌گران، بازیگران و کارگردانان از پیشرفت‌های هوش مصنوعی در امان نیستند. من نمی گویم: «بترسید! پایان نزدیک است!» من می‌گویم که مدیران برای چاق نگه داشتن جیب‌هایشان گوشه‌ها را کوتاه می‌کنند، به این معنی که به مردم پول نمی‌دهند تا محتوای بیسکویتی تولید کنند که مردم همچنان تماشا کنند.

دیدگاه کارگردانان در حالی که چرخ رسانه تصویری را فشار می دهند اهمیت دارد. اگر از بین برود چه اتفاقی می افتد؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر هوش مصنوعی از کارهای قبلی کار ایجاد کند و هیچ چیز جدیدی ایجاد نشود؟ چه اتفاقی می‌افتد وقتی ما از فشار دادن مرزهای ممکن دست برداریم تا بتوانیم یک دلار پس انداز کنیم؟

اگر DGA بتواند در این نبرد پیروز شود، آنگاه WGA و سایر سازمان‌ها می‌توانند برای محافظت از خود و هنر سینما در برابر تسخیر الگوریتم مبارزه کنند.

گرتا گرویگ در صحنه فیلمبرداری «زنان کوچک»اعتبار: ویلسون وب / سونی پیکچرز

حوزه قضایی خارجی

این انجمن همچنین “حفاظت از حوزه قضایی ما بر پروژه های تولید شده در خارج از کشور برای مخاطبان آمریکایی” را به عنوان یک اولویت مشخص می کند.

بسیاری از تولیدات ایالات متحده به دلایل زیادی در ایالات متحده فیلمبرداری نمی کنند و DGA می خواهد مطمئن شود که کارگردانان آنها صرف نظر از اینکه در کجای جهان هستند محافظت می شوند. این بدان معناست که معامله کارگردان با یک نماینده، نماینده یا وکیل در ایالات متحده مذاکره می شود

مشخص نیست که DGA با گسترش این حوزه قضایی می‌خواهد انجام دهد، اما امید من این است که ما از مدیران خود بدون توجه به جایی که هستند محافظت می‌کنیم.

“ایجاد بازی ملکه”اعتبار: نتفلیکس

بهبود شرایط کاری

هر یک از اعضای تولید ساعت های فوق العاده طولانی کار می کند. این چیز جدیدی نیست، اما چیزی است که بسیاری از کارگردانان برای مقابله با آن آموزش ندیده اند، زمانی که به سمت مشاغل بزرگتر و شدیدتر حرکت می کنند.

در حالی که هنر باید ساخته شود، شرایط کار ایمن تر و آموزش مناسب برای این روزهای طولانی با انواع مختلف خدمه، مجموعه ها و تولیدات باید در خط مقدم هر ذهن خلاقی باشد تا همه را ایمن نگه دارد.

کارگردان امی آنیوبی در مجموعه «ناامن»اعتبار: توزیع تلویزیون داخلی برادران وارنر

سایر مسائل

نگرانی های اضافی شامل تنوع و شمول و همچنین حمایت از اعضای زیر خطی مانند دستیاران کارگردان، مدیران تولید واحد و غیره است. در حالی که اطلاعات بیشتری برای درک اینکه چگونه DGA برای دستیابی به این اهداف برنامه ریزی می کند وجود ندارد، خوشحالم که می بینم این انجمن در تلاش است درهای بیشتری را باز کند و برای صداهای بیشتر برای رهبری و زندگی مرفه در صنعت مبارزه کند.

همه این مسائل سه هفته فرصت دارند تا در مورد آنها بحث شود، بحث شود، و امیدواریم راه وسطی پیدا شود. با توجه به اینکه DGA به شدت در کنار WGA ایستاده است، من معتقدم که DGA ممکن است AMPTP را با اعتصاب تهدید کند تا به آنچه نیاز دارند دست یابد و در عین حال به سایر اصناف در صنعت کمک کند.

با توجه به اینکه اعتصاب نویسندگان از قبل برای صنعت هزینه دارد، فکر نمی‌کنم صنعت بتواند از عهده اعتصاب DGA برآید. چه اتفاقی می افتد زمانی که هیچ سرگرمی برای ایجاد وجود ندارد؟ آیا صنعت حاضر است بمیرد تا جیب مدیران ثروتمند را پر و خوشحال نگه دارد؟

نکته ای که باید در نظر گرفت این است که DGA تنها انجمن سرگرمی است که خلاقیت در اتاق ندارد. این همه وکلا هستند که مذاکره را انجام می دهند. حداقل این چیزی است که به ما گفته شده است. این که چگونه این معامله را تحت تاثیر قرار می دهد برای من باقی مانده است. امیدوار ماندن به اینکه این مسائل به سرعت حل خواهد شد سخت است، اما من آماده مبارزه برای محافظت از افرادی هستم که رویای نمایشگرهای نقره ای و داستان نویسانی را دارند که شایسته ارائه داستان های خود در جهان هستند. چه آنها از آن آگاه باشند یا نه، این صنعت در کف دست DGA است. حرکت بعدی آنها بهتر است یک حرکت هوشمندانه باشد.

نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share Article: