فیلم های ویژه

اتوموس اعلام کرده است که طراحی جدیدی برای سنسور تصویر 8K برای دوربین های سینمایی ایجاد کرده است.

این شرکت فیلمسازی مستقر در استرالیا که به دلیل توسعه ضبط کننده های مانیتور دوربین شناخته شده است، گفت که طراحی حسگر محصول جانبی خرید این شرکت است. دره چمن پنج سال پیش.

Grass Valley مستقر در کانادا به دلیل تجهیزات سوئیچینگ پخش ویدئوی خود شهرت پیدا کرد و به سرعت به یک راه حل محبوب برای رسانه های زنده و بازار سرگرمی تبدیل شد. Atomos حقوق مالکیت معنوی و تیم فنی را پنج سال پیش با هدف بیان شده توسعه نسل بعدی حسگر ویدیویی 8K به دست آورد.

رمز و راز جدید

اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد سنسور جدید یا برنامه های Atomos برای آن، با این تفاوت که این شرکت با سازندگان دوربین در مورد پتانسیل قرار دادن سنسور جدید در طراحی دوربین آینده صحبت می کند. اینکه آیا Atomos بخشی از تامین کننده حسگرها برای شرکت های دوربین های شخص ثالث خواهد بود یا اینکه آنها به دنبال ورود به بازی دوربین سینما از طریق نوعی مشارکت توسعه هستند، هنوز مشخص نیست.

سنسور دوربین
متأسفانه، این سنسور جدید Atomos نیست.اعتبار: دن کریستین پادورت

در هر صورت، به نظر می رسد این شرکت نسبت به طراحی جدید حسگر تصویر بسیار خوشبین است و اظهار می کند که توسعه آن به پایان رسیده است و این سنسور آماده است تا برای هر شرکت دوربینی که به دنبال یک سنسور فوق العاده با کیفیت در سطح جهانی است برای گرفتن دوربین خود استفاده کند. طراحی به سطح بعدی

اگرچه شرکت‌های دوربین مانند RED، کانن، پاناسونیک و سونی دوربین‌های سینمایی ایجاد کرده‌اند که ویدیوهایی با محدوده دینامیکی بالا با وضوح 8K ضبط می‌کنند، این استاندارد تا حد زیادی به فایل‌های دوربین اصلی منتقل می‌شود و خروجی خانه‌های سینما به 4K کاهش می‌یابد. پخش حتی نادرتر است، به طوری که اکثر کانال های تلویزیونی هنوز با کیفیت 1080i یا 720p پخش می شوند.

فقط برای بازی های المپیک تابستانی 2020 در توکیو بود که پخش 8K انجام شد و تنها حدود 200 ساعت در آن زمان. اما همانطور که شرکت های بیشتری شروع به ارائه تلویزیون های 8K برای فروش می کنند، قیمت این استاندارد بالاتر شروع به کاهش خواهد کرد. در کنار بهبود در کدک های با کارایی بالا مانند H.265 و Apple ProRes RAW، ممکن است دوره جدیدی از محتوای قابل مشاهده بومی در 8K به معنای گسترش بیشتر استاندارد باشد.

اژدهای قرمز 6K
اژدهای قرمز 6Kاعتبار: یاکوب اونز

در افق

بنابراین، به نظر می‌رسد Atomos این ذهنیت را دارد که هیچ زمانی مانند زمان حال برای ورود به بازی وجود ندارد.

تنها سوال این است که آیا این طرح ویژگی‌های سینمایی بیشتری به همراه خواهد داشت یا به شجره‌نامه پخش کسانی که آن را توسعه داده‌اند متکی است؟ در هر صورت، احتمالاً حداقل چند سال طول می کشد تا شاهد عرضه آن به بازار باشیم. اما تا آن زمان، بر اساس سرعت افزایش وضوح تصویر در عصر دیجیتال، آیا زمان از Atomos گذشته است؟

آیا فکر می کنید اتوموس از درخت اشتباهی پارس می کند؟ یا با سنسور جدیدش موافقید؟ نظر خود را در نظرات با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share Article: